FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

6 Adet Saç Düzleştiriciler

Saç Düzleştirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kadınların en büyük kurtarıcılarından saç düzleştirici aletler doğru kullanıldığında daha kalıcı ve düzgün sonuçlar verip saçlara zarar vermeden pratik olarak şekil verme imkânı sunar.

Peki, düzleştirme işlemi öncesinde neler yapmalı, saçlarımızı düzleştirirken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle düzleştirilecek saçların çok temiz yıkanması ve nem kalmayacak şekilde kurutulması önemlidir. Saç düzleştirici aletler kirli saçı tolere etmez. Düzleştirmeye çalıştığınızda kalıp şeklinde durarak kötü bir görüntüye neden olur. Aynı şekilde ıslak ya da nemli saçlar da düzleşme işleminde iyi sonuç vermez, dalgalanmalar ve bozukluklar meydana gelir.

Saç düzleştirmeden önce koruyucu sprey gibi bir ürün kullanmanız, düzleştiricinin yüksek ısısından saçlarınızı koruyacaktır. Bu yüzden bu adımı atlamamanızı tavsiye ederiz.

Saçlarınızı ince telliyse düşük ısıda, kalın telli ve gürse yüksek ısıda düzleştirin. Düzleştirilecek saçları tutam tutam ayırmanız daha iyi sonuçlar verecektir.

Saç düzleştirme işlemini ne şekilde yaptığınızla birlikte nasıl bir düzleştiriciyle yaptığınız da önemlidir. Kullandığınız düzleştiriciyi plakaları seramik olanlardan tercih edin.

Philips HP8361 ProCare Keratin Sonic İyonlu Saç Düzleştirici, keratinli seramik tabakalara sahip sağlıklı bir şekilde düzleştirme yapabileceğiniz ürünlerden biridir. Saçların elektriklenmesini önlemek için ion teknolojisine sahiptir.

Arzum AR5024 Belisa Kum Beji Saç Düzleştirici tercih edebileceğiniz bir başka modeldir. Bu düzleştiricinin seramik plakaları da keratin ve argan yağı içerir. 230 dereceye kadar ısınabilir.

Saçlarınızı klasik düzleştirici cihazlarla şekillendirebileceğiniz gibi Arzum AR5036 Superstar Saç Düzleştirici Fırça ve Fakir Illusion Saç Düzleştirici Fırça gibi ürünlerle de istediğiniz oranda düzleştirebilirsiniz. Arzum Superstar Saç Düzleştirici Fırça da yukarıdaki ürünler gibi seramik kaplamadır. Saçın elektriklenmesini önler.

Diğer saç düzleştirici modelleri için sitemizi inceyebilirsiniz.