FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

1 Adet Mini-Midi Fırın

Mini fırın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Mini ve midi fırınlar, set üstü fırın almayacak kadar küçük mutfakların en önemli aletlerinden biridir. Mini fırınlarla hamur işinden, balık ve tavuğa kadar birçok yemeği kolayca pişirebilir; az yer kaplaması sayesinde pratik olarak mutfağın belirli bölümlerine taşıyabilirsiniz.

Mutfakların pratik yardımcısı mini fırınlar birçok elektronik mutfak aleti gibi çeşitli özelliklerine göre kalite anlamında birbirinden ayrılıyor. Peki mini-midi fırın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Mini fırınlar, set üstü ya da ankastre fırınlara göre daha az pişirme fonksiyonuna sahiptir. Bu yüzden bu fonksiyonların beklentilerinizi karşılıyor olmasına dikkat edin.

Fırının sağlam ve kullanışlı olması için iç malzemesinin emaye olması artı bir özellik olacaktır. Emaye kolay temizlenebilen sağlam bir malzemedir. Fırındaki geçişlerin yumuşak olması da kolay temizlenmesini sağlar.

Fırın kapağının cam, fırın içinin aydınlatmalı olması yemek pişirirken kontrol edilmesini kolaylaştırır. Kapak kalitesi de ısı verimliliği açısından önemli bir kıstas. Çift kapaklı camlar ısı kaybını önler. Fırının ısı yalıtımının iyi olması hem etrafındaki diğer eşyalara zarar vermesini önler hem de fırını kışın balkonda bile kullanabilmenize olanak sağlar. Fırın iç tabanı kolay esniyorsa ısı yalıtım kalitesi düşüktür.

Mini-midi fırın alacaksınız son dönemde en çok tercih edilen iki modeli seçenekleriniz arasına koyabilirsiniz.

Simfer M3426 Inox Albeni Statik Midi Fırın; yoğurt yapabilen, dondurulmuş gıdaları çözebilen, emaye iç malzemesiyle kolayca temizlenebilen, çift cam kapaklı bir fırındır. 3 adet tepsi bölmesine sahip ürünün gizlenebilen pop-up düğmeleri temizlik esnasında işinizi kolaylaştıracaktır. Inox malzeme Simfer Albeni’nin iç kapasitesi 34 litredir.

Bir diğer tercih edebileceğiniz model Luxell LX-3675 Usta Börekçi Mini Fırın turbo pişirme özelliğine sahiptir, ısıya dayanıklı özel cam ve emaye iç haznesiyle hem güçlü hem de kolay temizlenebilir bir üründür. İç aydınlatma lambasına sahip Luxell Börekçi 40 litrelik kullanım kapasitesine sahiptir.

42 litrelik geniş iç hacimli Simfer M4242 Turbo Midi Fırın, 90 dakika programlanabiliyor ve pişirmeyi durdurabiliyor. Ürün buharlı temizleme ve yoğurt yapma fonksiyonu özelliklerine de sahip.

Mini fırın ve midi fırın arayışınız varsa sitemizdeki diğer modelleri inceleyip, yukarıda sıraladığımız kıstaslara göre bir ürün seçebilirsiniz.