FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

10 Adet Su Isıtıcılar (Kettle)

Mutfakta çalışma süresini nasıl kısaltabilirsiniz?

Mutfaklar evde en uzun vakit geçirdiğimiz alanlardan biri. Yemek ve bulaşık işleriyle uğraşırken saatin nasıl geçtiğini birçoğumuz anlamayız. Mutfakta geçen uzun vakitleri kısaltmak için yapılabilecek en iyi yöntem pratik uygulamalardan faydalanmak. Bu uygulamalarla pişirme, hazırlama ve temizleme işlemlerinin süresini kısaltarak diğer günlük işlerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

İşte mutfakta çok işinize yarayacak bazı pratik bilgiler:

-Mutfakta vaktimizi en fazla alan işlemlerden biri doğrama ve parçalamadır. Büyük ve doğranması zor sebzeleri imkânınız varsa daha önceden temizleyip çeşitli boyutlarda doğramak ve pişireceğiniz yemek grubuna göre sınıflandırıp ayrı ayrı poşetlerle dondurucuya koymak, yemek pişirme esnasında size vakit kazandıracaktır.

-Yıkadığınız sebzeleri bıçakla ufaltmak yerine, mutfak makaslarıyla keserek doğrudan tabağa alabilirsiniz. Böylece hazırlama süresinden olduğu kadar kirlenmiş gereç sayısından da kar edeceksiniz.

-Düdüklü tencere kullanmayacaksanız et ve sebzelerin pişirme süresini kısaltmak için, büyük parçalar yerine küçük parçalar kullanmayı deneyin. Çorba gibi yemekler için havuç, patates gibi sebzeleri rendelemeniz pişirme süresini yarı yarıya düşürecektir.

-Mutfak gereçleri alışverişlerinizi mutlaka işlevsel olanlardan seçin. Ayrı ayrı işlevler için tek tek ürün satın almak hem maddi olarak sizi zorlayacak, hem de mutfakta fazladan yer işgali yaratacaktır. Mutfakta fazla ürün bulundurmak, çalışma alanınızı kısıtlar ve fazladan vakit kaybına neden olur.

-Tencerelerde fazla su kullanarak yemek pişirmek de pişme süresini uzatan etkenler arasında yer alır. Bu yüzden az az su kullanarak pişirmeye başlayın, gerekirse sıcak su takviyesi yaparak pişirme işleminizi devam ettirebilirsiniz.

-Mutfakta yemek ve bulaşık gibi işlemleri kısaltan en önemli araçlardan biri su ısıtıcılarıdır. Çay demlerken, makarna ya da haşlama yaparken, yemek pişirmenin her aşamasında en çok sıcak suya ihtiyaç duyarız. Bu yüzden mutfakta yapacağınız her işleme su ısıtıcısını çalıştırarak başlamanız vakit kazandıracaktır.

Bir kettle almayı düşünüyorsanız ve devamlı elinizin altında bulunduracaksanız enerji tüketimini minimum seviyede yapacak ve fazla alan işgal etmeyecek bir ürün seçmenizi tavsiye ederiz.

Fakir Adell Su Isıtıcısı, hem geniş kapasitesi hem düşük enerji tüketimi hem de güvenlik amaçlı geliştirilmiş özellikleriyle mutfağınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Ürünün su seviyesini görebileceğiniz bir penceresi ve çıkartılıp yıkanabilir kireç filtresi mevcut.

Bir diğer tercih edebileceğiniz ürün ise King K-569 Lena Çelik Kettle. Bu ısıtıcının da susuz çalışmayı önleyen emniyet sistemi ve çıkartılabilir filtresi var; ürün 360 derece dönebilen güç tabanına sahip.

Mutfağınıza farklılık katmak isterseniz retro tarzda şık bir su ısıtıcısı tercih edebilirsiniz. Farklı renk seçeneklerine sahip Fakir Goldie Su Isıtıcı hem işlevi hem de tasarımıyla mutfağınızın başköşesinden eksik etmeyeceğiniz bir ürün olarak öne çıkıyor.

Diğer su ısıtıcılar için sitemizi inceleyebilir, beklentilerinize en uygun kettle modellerini belirleyebilirsiniz.