FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

25 Adet Çay Makinesi

Sabah, öğle ve akşam fark etmeksizin bardak bardak içtiğimiz, günde en az 2 kez demlediğimiz çayın toplumumuzda ayrı bir önemi var. Çayın ortak değerlerimizin başında geldiğini söylersek abartmış olmayız.

Sabah çay içmeden zinde hissedemez, öğle ve akşam yemeklerinin finalini mutlaka çayla yaparız. Peki bu kadar çok tükettiğimiz çayın sağlığımıza olumlu etkileri var mı?

Çayın soğuklarda ısıtıcı ve rahatlatıcı etkisinin yanı sıra bilmediğimiz birçok faydası bulunuyor.

Yeşil ve siyah çay doğal antioksidan içerdiği için sağlıklı hücreleri bünyenizde tutmanıza yardımcı oluyor. Antioksidan etkisinden daha fazla yararlanmak istiyorsanız, çayı çok yüksek ısılı suyla (90 dereceye yakın) demleyin. Ayrıca poşet çay kullanımının antioksidan etkisini yok ettiğini söylemekte fayda var.

Çayın bir diğer önemli özelliği kanserli hücrelerin sayısını düşürüyor olması. Ancak çayın kansere karşı koruyup korumadığı henüz kesinleşmemiş durumda.

İçerdiği B2, C ve E vitaminleri bağışıklık sisteminizi korumanıza yardımcı olarak grip ve nezle gibi hastalıklara direnicinizi yükseltir.

Evinizde sık sık çay demliyorsanız ve çay makinesi arayışınız varsa, mutfağınıza zarafetiyle farklılık katacak Fakir Temper Çay Makinesi’ni tercih edebilirsiniz. 5 farklı renk seçeneği olan ve 0,8 litre demlik kapasitesine sahip Fakir Temper’in tüm renklerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

Fiyat olarak daha uygun bir ürün arıyorsanız King K-324 Harman İnox Çaycı ve desenleri Anadolu'dan ilham alınarak tasarlanan King P315 Lea Anatolia Çay Makinesi'ni de tercih edebilirsiniz.