FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

2 Adet Ankastre Fırın

Ankastre fırın temizliği nasıl yapılmalı?

Kadınların mutfaktaki en büyük sorunlarından biri fırın temizliğidir. Yağ, peynir ve kurumuş diğer yemek artıkları bekledikçe temizlenmeleri de zorlaşmaktadır. Peki, fırınların içini temiz tutmak için neler yapmalı?

Öncelikle sık fırın kullanan biriyseniz, fırınınızı üst üste yağlı bırakmamanızı tavsiye ederiz. Uzun süre biriken yağ lekelerini çıkarmak çok daha zor olmaktadır.

Ankastre fırın kullanıyorsanız, cam yüzeyinin üzerinde bir süre yağ çözücü bekleterek kolayca temizleyebilirsiniz. Kurumuş inatçı lekelerin üzerine tuzlu, karbonatlı, limonlu ve sirkeli bir karışım uygulamanız pratik ve doğal bir temizleme yöntemi olacaktır. Tuz inatçı lekeler için kuvvetli bir maddedir.

Fırında yağlı yiyecekler pişirdiğinizde, pişirme esnasında taban bölgesine su dolu bir tepsi koymanız ya da alüminyum folyoyla kaplamanız fırınınızın daha az kirlenmesini sağlayacaktır.

Aynı şekilde pişirme bittikten sonra temizleme yapacaksanız; fırına kaynar su dolu bir kap bırakıp beklettikten sonra cam yüzeyi temizlemeniz daha kolay olur.

Ürün tavsiyesi: Kumtel Ko-A6S2 Siyah Ankastre Fırın hem modern tasarımı hem de kullanım özellikleriyle ankastre fırın modelleri arasında öne çıkıyor. 58 litre hacimli fırın, 3 adet pişirme fonksiyonuna ve 2 adet tepsiye sahip.  

Diğer ankastre fırın modelleri için sitemizi inceleyebilirsiniz.