FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

9 Adet Tartılar

Kilo kontrolünde yağ-kas oranını bilmek neden önemli?

Kadınların ve erkeklerin fazla kilolardan kurtulma aşamasında en çok dikkat etmeleri gereken şey metabolizma hızını yükseltmektir. Metabolizma hızı, kişinin vücuttaki yağ ve kas oranının yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Vücut kas oranı yüksek olan birinin kilo vermesi daha kolay olmaktadır. Yağ oranı yüksek, kas oranı düşük bir kişi ise metabolizma hızı düşük olduğundan daha yavaş kilo verecektir.

Bütün bunlar kas oranının yükseltilmesine yönelik beslenme şekillerine ve düzenli egzersizlere yönelmeyi gerektirir. Spor ve yağ yakıcı besinler tüketmek kas oranını yükseltecek, kilo probleminin çözülmesine yardımcı olacaktır. Kas oranını yükseltmek sonrasında kilo almayı da zorlaştıracağından size büyük avantaj sağlayacaktır.

İdeal kas ve yağ oranları, cinsiyete ve yaşa göre değişmektedir. Yaşınıza göre ideal yağ ve kas oranınızı öğrenip kendi vücut değerlerinize göre takip yapmak kilo vermenizde en önemli yardımcılardan biri olacak. Evinizde baskül bulundurup kontrolü elinizde tutmanızı tavsiye ederiz.

Tefal Premiss Japon Çiçeği PP1078 Dijital Cam Baskül kilo kontrolünde tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alıyor.

Fakir Hercules Vücut Analiz Baskülü, beslenmesine dikkat eden, kilo vermeye veya mevcut kilosunu korumaya çalışan herkesin kullanması gereken ürünlerden biridir. 12 hafızalı bu baskülle vücudunuzun yağ, kas, kemik ve su oranını ölçebilir; günlük alınması gereken kalori miktarını görebilirsiniz.