FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

1 Adet Mikrodalga Fırın

Çalışanların ve yalnız yaşayan kişilerin mutfaktaki en önemli yardımcılarından biri mikrodalga fırınlardır. Ekstra malzeme kirletmeden kısa süre içinde pişmiş gıdaların yemeğe hazır hale gelmesini sağlar. Zamandan tasarruf ettiğiniz gibi az miktardaki yiyecekler için tencere kirletmenize de gerek kalmaz.

Uzun süredir mutfağımızda önemli elektronik aletlerden biri olarak yer alan mikrodalga fırınlar doğru şekilde kullanıldığında yemek ısıtmak dışında farklı pratik çözümlerle de hayatımızı kolaylaştırmaktadır. İşte mikrodalgayla yapabileceğiniz pratik lezzetler ve uygulamalar:

*Az yağlı cips: Patatesleri ince dilimleyip ayrı ayrı tabağa dizdikten sonra 3 dakika önünü 3 dakika da arkasını pişirerek çıtır çıtır cipsler elde edebilirsiniz.

*Kahve köpüğü: Dışarıdaki mağazalarda içtiğiniz meşhur kahveler gibi köpüklü içecekler yapmak istiyorsanız. Kavanoza koyup çalkaladığınız sütü otuz saniye mikrodalgada ısıtarak göz dolduran kahve köpüklerine sahip olabilirsiniz.

*Kurumuş yiyecekler: Bayatlamış ve kurumuş yiyecekleri kimse yemek istemez. Ancak bir bardak suyla mikrodalgada ısıttığınız kurumuş yiyecekler (pizza vb) eski yenilebilir haline geri dönecek.

*Göz yaşartan soğanlar: Herkesin nefret ettiği işlemlerden biri soğan doğramaktır. Soğanın gözlerinizi yaşartmaması için ikiye böldüğünüz soğanı mikrodalgada kısa bir süre ısıtabilirsiniz.

*Daha sulu meyveler: Meyvelerden daha fazla su elde etmek için kısa bir süre mikrodalgada bekletilmeleri yeterli.

Ürün önerisi: Mikrodalga fırın arayışınız varsa Arçelik MD 674 Beyaz Mikrodalga Fırın’ı seçenekleriniz arasına ekleyebilir, sitemizde yer alan farklı ürün modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.