FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

38 Adet Blender

Hayatınızı kolaylaştıracak pratik mutfak bilgileri

Mutfak, birçoğumuzun en çok vakit geçirdiği alanlardan biridir. Vakit kazanmak ve verimlilik açısından özellikle kadınların ve yemek yapmayı seven herkesin bilmesi gereken bazı püf noktaları yer alıyor. İşte uygulaması basit, hayat kurtaran bazı bilgiler:

*Yemeklerin vazgeçilmezi olan soğan doğrama işlemi, hem göz yaşartması hem de vakit alması nedeniyle mutfakta sevilmeyen işlerin başında gelmektedir. Soğanın gözlerinizi daha az yakması ve daha kolay kesilebilmesi için, yarım saate yakın bir süre buzdolabının soğutucu bölümünde bekletmeniz yeterli olacaktır.

*Bulgur, irmik ve un gibi tahılları fazla alıyor ve uzun süre saklamak zorunda kalıyorsanız, güvelenmemesi için ürünleri sakladığınız kabın içerisine birkaç defneyaprağı koyun.

*Kaynayan tencerenin taşması hepimizin ortak endişesidir. Televizyona ya da sohbete dalıp unutulan yemeğin taşmaması için tencerenin üstüne tahta bir kaşık yerleştirin.

*Nane, tere, kekik gibi otların daha uzun süre dayanmasını isterseniz buz küpleriyle ya da zeytinyağıyla saklayın. Bu şekilde tazeliklerini uzun bir süre muhafaza edebilirsiniz.

*Yemeklerde fazla kaçırması en büyük sorun olan iki madde tuz ve yağdır. Yemeğe çok fazla tuz kattıysanız, doğranmış patatesle bu durumu telafi edebilirsiniz. Yağı fazla kaçırdıysanız bir küp buzu peçeteye sarıp yağlı kısımlara değdirdiğinizde fazla yağın peçeteye toplandığını göreceksiniz.

*Kullandıkça kötü koku sinen tahta kaşıkları kaynattıktan sonra güneşte kurutursanız kokudan eser kalmayacaktır.

*Buzdolabındaki rahatsızlık veren kokular için ihtiyacınız olan tek şey ise bir paket vanilya. Tabağa boşalttığınız vanilyayı buzdolabının herhangi bir yerine yerleştirin, kötü kokulara veda edin.

Sıralamış olduğumuz pratik bilgilerin yanı sıra, mutfakta kolaylık sağlayan aletlerin kullanımı da size vakit kazandıracak. Bu aletlerden en önemlisi birçok yemekte yardımına başvurduğumuz blender setler. Farklı bütçe ve ihtiyaçlara yönelik birçok marka ve modelde blender set üretilmektedir.

Blender set arayışındaysanız işlevlerinin yanı sıra şık tasarımlarıyla da dikkat çeken Fakir blender setleri tercih edebilirsiniz.

Fakir Mr. Chef Quadro Blender Seti,  beş farklı işlemi (karıştırma, çırpma, doğrama, dilimleme ve rendeleme) paslanmaz çelik malzemesiyle yapıyor. Kaymaz tabanlı ve güvenlik kilitli Mr. Chef Quadro'nun 5 renk seçeneği var. (Turkuaz, Siyah, Rose, Kırmızı, Violet)

Fakir Lucca Q Blender Seti; soğan, havuç, fıstık gibi yiyecekleri parçalamak için ideal keskinlikte bir doğrayıcıya sahip. Zarif tasarımıyla dikkat çeken Fakir Lucca’nın renk seçenekleri ise; violet, kırmızı, rose, turkuaz, fuşya, buz mavisi.

Yalnızca içecek hazırlayabileceğiniz blender modelleri de bulunmaktadır. Arnica AA 170J Vega Blender Seti kokteyller, detoks suları, smoothie gibi içeçekleri kolayca yapabilirsiniz.

Diğer blender seti modellerimi sitemizden inceleyebilirsiniz.