FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

5 Adet Mutfak Tartısı

Mutfak tartıları, yemek yaparken göz kararı uygulanan standart ölçülere güvenmeyen kişiler için önemli ürünlerden biridir. Yiyeceklerin hazırlanması aşamasında, tarifteki ölçülere riayet etmek önemlidir. Bazı malzemelerin olması gerekenden az ya da çok kullanılması, tüm kıvamı ve lezzeti etkilemektedir. Bu gibi durumlara karşı mutfak tartısı kullanarak çalışmak en güvenilir yollardan biri olacaktır.

Beslenme programı uygulayanlar için de mutfak tartısı kullanmak oldukça pratiktir; tüketilen her gıdanın belli miktarlarda olması gerektiği ya da spor yapan kişilerin hangi besini ne kadar tükettiğinin takip edilebilmesi için tartılar en önemli yardımcılardan biri haline gelmiştir.

Mutfak tartıları kapasite ve kullanım şekillerine göre farklılık göstermektedir. Genellikle kalabalık aileler için ölçme kapasitesi fazla, daha küçük aileler için düşük kapasiteli mutfak tartıları kullanılmaktadır. Mutfak tartısı alırken ne kadar ağırlığa kadar tartım yapmasını istiyorsanız tercihinizi bu yönde şekillendirmelisiniz. Tartınızın rengini mutfağınızın rengine uygun olarak seçmelisiniz. Uyumsuz renkler mutfak bütünlüğünün bozulmasına neden olur. Kapasite ve farklı fonksiyonlara göre mutfak tartısı fiyatları 50 ile 300 TL arasında değişmektedir.

King EC314 Dijital Mutfak Baskülü, 3 kilograma kadar ölçüm yapabilen dara fonksiyonlu hassas tartım yapan ürünlerden biridir.

Fakir Molly Dijital Mutfak Tartısı ise daha yüksek kapasiteli bir ürün arayışında olanlar için idealdir. Dört farklı ağırlık, üç farklı hacim birimiyle ölçüm yapar. Farklı malzemelerin hem ağırlığını hem hacmini ölçer. Maksimum kapasitesi 10000 gramdır.

İhtiyaç ve bütçenize göre değerlendirebileceğiniz diğer mutfak tartısı modellerini sitemizden inceleyebilirsiniz.