FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

8 Adet Ekmek Kızartma Makinesi

Sizin ekmek tercihiniz hangisi?

En çok tercih edip tükettiğimiz ekmek çeşidi beyaz ekmek. Ancak beyaz ekmeğin dışında sofralarda yer alan ve farklı tahıllardan üretilen daha birçok ekmek bulunuyor. İşte bunlardan bazıları:

Tam buğday ekmek: Beyaz ekmekten sonra en çok tüketilen, özellikle diyetisyenlerin sıklıkla tavsiye ettiği bir ekmek türü. Beyaz ekmekten farklı olarak tam buğday ekmeğin içindeki tahıllar işlenmemiş durumdadır. Bu sebeple de beyaz ekmekten çok daha sağlıklıdır.

Kepekli ekmek: Tam buğdayda yer alan tahıllardan nişasta ve kepeği içerir. Tam buğdayın daha yararlı olduğu söylense de kepekli ekmeğin de tok tutma, bağırsakları çalıştırma gibi faydalı özellikleri vardır.

Çavdar ekmeği: Çavdar unundan yapılan bu ekmekte kepek ve rüşeym de bulunuyor. Hem sağlıklı hem de farklı bir lezzeti olduğu için diyetlerde sıklıkla tercih ediliyor.

Mısır ekmeği: Karadeniz’in meşhur Mısır ekmeği lezzetiyle olduğu kadar sağlığa faydalı yönleriyle de öne çıkıyor. Buğday ununa alerjisi olanların tüketebileceği Mısır ekmeği, içerdiği vitaminler ve liflerle besleyici bir özelliğe sahip. Dışarıdan alabileceğiniz gibi evde de rahatlıkla pişirebilirsiniz.

Karabuğday ekmeği: Ülkemizde yeni yeni tüketilmeye başlayan, glüten içermeyen karabuğday sağlıklı ekmek yemek isteyenler için iyi bir seçim.

Tandır ekmeği: Anadolu’da yaygın olan ve tandırda pişirilen bu ekmek doğal ve katkısız olması nedeniyle tercih edilir. Emek isteyen, lezzetli ve tok tutan bir ekmektir.

Ekşi mayalı ekmek: İçinde mantar kültürü olan ekşi mayalı ekmek bağırsak sisteminiz için çok faydalıdır. Tok tutar ve kan şekerinizi düşürmez. Yapılışı biraz zahmetli olan ekşi mayalı ekmek uzun süre dayanıklıdır.

Ekmek tercihiniz değişse de, özellikle sabah kahvaltıları için en güzel ekmek tüketme yolu kuşkusuz kızartılmış olarak yemek olacaktır. Philips HD2581/90 Daily Collection Ekmek Kızartma Makinası, 8 ayrı ayarda ekmek kızartabileceğiniz, entegre çörek rafı sayesinde kruvasan, poğaça gibi yiyecekleri ısıtabileceğiniz bir üründür. Farklı ekmek büyüklüğüne göre ayarlanabilen iki ayrı yuvası bulunmaktadır.

Diğer ekmek kızartma makinesi modellerini sitemizden inceleyebilirsiniz.