FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

37 Adet Mutfak Grubu

Cafe, restorant, büfe gibi işletmelerin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilen sanayi tipi mutfak ürünleri hem kaliteli hem ekonomik hem de kolay temizlenebilir olmalıdır.

Endüstriyel mutfak ürünleri deyince akla ilk olarak büfe ve kantinler için tost ve ızgara makinesi, cafeler için çay kazanları ve meyve suyu sıkma ve soğutma makineleri gelir. Büyük kapasiteli bu ürünler ev kullanımı için tasarlanmış olanlardan daha güçlü ve dayanıklı olmak zorundadır.

Cafe ve restorantların bel kemiği olan mutfak ürünleri ne kadar büyük ve güçlü olursa, zaman konusunda da hazırlanan yiyecek ve içeceklerin kalitesi noktasında da daha iyi sonuçlar alınacaktır.

Hangi işletmede hangi ürünler kullanılmalı?

Gıda sektöründe en önemli işletmelerden olan büfelerde geniş kapasiteli tost makinesi, elektrikli döner ocağı, çay kazanı, döküm ızgara, portakal sıkma makinesi, şerbet ve ayran soğutucu, ısıtıcılı sosluk gibi ürünler olmazsa olmazlardandır. Ürünlerin kapasiteleri büfelerin büyüklüğüne ve konumuna göre değişiklik gösterebilir.

Cafelerde ise bu ürünlere ilaveten waffle makinesi, salep ve sıcak çikolata makinesi, semaver gibi ürünler; kahvehanelerde çok daha geniş çay kazanları, semaverler ve sıcak su otomatları kullanılmaktadır.

İşletmelerde kullanılan bu ürünlerde aranılan birincil özellik, gıda sektöründe en önemli konulardan biri olan hijyen standartlarına uygun olması; yani ürünlerin sık sık temizlenebilmesine imkan sağlayacak şekilde dizayn edilmiş olmalarıdır. Kimyasal temizlik malzemelerine ne kadar dayanıklıysa ürünlerin hijyenini korumak da bir o kadar kolay olacaktır.

Ürünler, model ve kapasiteyle beraber doğalgazla ve elektrikle çalışma şekillerine göre de sınıflandırılmaktadır. Büyük işletmelerde daha çok doğalgazla çalışan modeller tercih edilmektedir.

Yeni bir işletme kuruyorsanız ya da mevcut işletmenizin ekipmanlarını yenileyecekseniz tüm ürünleri tek bir yerden almak avantaj sağlayacaktır. Endüstri tipi ürünlerde en çok tercih edilen ve güvenilen markalardan biri Remta'dır.

Remta R29 Semaver, uzun süreli kullanımlar için ideal, paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş ısı kontrol sistemli tek demlikli endüstriyel bir üründür. Remta DE12 Çay Makinesi ise daha büyük işletmelerde tercih edilebilecek 40 litre kapasiteli bir üründür, iki demlik kullanımlıdır ve şık tasarımıyla dikkat çeker.

Remta R71 Elektrikli 12 Dilim EKO Tost Makinası büfe ve kantinlerde kullanım için ideal, paslanmaz çelik ve kolay temizlenebilen modellerden biridir. Doğalgazlı, LPG'li ve elektrikli kullanım seçeneğine sahiptir.

İşletmenizin türüne ve büyüklüğüne göre seçim yapabileceğiniz diğer sanayi tipi tost makinesi, çay kazanı, sanayi tipi semaver vb ürünleri sitemizden inceleyerek istediğiniz ürüne karar verebilirsiniz.