FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

9 Adet Set Üstü Ocak

Ocak temizliği nasıl yapılır?

Mutfağın en çabuk ve en çok kirlenen aleti ocaklardır. Her gün yemek pişen ocakları yağ, salça gibi bulaşıcı ve zor çıkan gıdalar nedeniyle sık sık temizlemek gerekir.

Ocak tipi fark etmeksizin uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle ocağınızı her daim temiz tutabilirsiniz. Öncelikle her kızartma yaptıktan sonra üzerinden vakit geçmeden ocak yüzeyine temizleyici ürünler uygulamalı, ürünü bir süre yüzeyde bekletmelisiniz. Kullanacağınız ürünlerin sprey şeklinde olması daha pratik uygulama imkânı sunacaktır.

Kullandığınız bezlerin ocağınızı çizmeyecek kalitede olmasına özen gösterin. (Özellikle cam ocaklar çabuk çizilebilmektedir.)

Kurumuş yağ ve süt gibi lekeleri üzerinden zaman geçtikten sonra temizlemek durumunda kaldıysanız, yağ çözücü gibi ürünler kullanabilirsiniz. Ocak gözlerini elde veya daha yüksek sıcaklıklarda bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Diğer kısımları temizlerken çakmak gözüne deterjan kaçırmamaya ve yıkanmış parçaların iyice kurumuş olmasına özen gösterin. 

Ocağınızı doğal maddelerle temizlemek istiyorsanız limon, karbonat ve beyaz sirke karışımını pratik olması için bir spreye boşaltarak kullanın. Temizleme işlemi bittiğinde ocağı mikrofiber bir bezle kurulamayı unutmayın.

Ürün tavsiyesi: Kaliteli ve kolay temizlenebilir bir ocak arayışınız varsa Kumtel KO-420 LPG’li Ocak iyi bir seçim olacaktır. Siyah emaye gövdeli, birbirinden bağımsız iki ızgaralı ürünü tüp ayarlı olarak kullanabilirsiniz.

Simfer 3010-DG 4G Gazlı Setüstü Emaye Ocak, gaz kesme emniyetine ve düğmeden dokunmatik çakmağa sahip tercih edebileceğiniz bir diğer ocak modelidir.

Cam ve doğalgazlı ocak alacaksınız, Kumtel KO40TSHDF Siyah Cam Set Üstü Oval Kenarlı Doğalgazlı Ocak’ı tercih edebilirsiniz. Gaz emniyet sistemli ve otomatik çakmaklı bu ocak hem performans hem de şıklık anlamında sizi tatmin edecektir.

Diğer set üstü ocak modelleri için sitemizi inceleyebilirsiniz.