FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

7 Adet Ütüler

Ev hanımlarının hiçbir zaman sevemediği ve iş yükünün büyük bir kısmını oluşturan ütü; yapılması zahmetli ama özellikle çalışan bireyler için zaruri bir ev işidir. Çamaşır yıkama aşamasının en meşakkatli ve vakit alan bölümüdür. Özellikle yaz aylarında ütü yapmak sıcakların da etkisiyle çekilmez hale gelir.

Alışkanlıklarla ilgili araştırmalar göstermiştir ki kadınların büyük bir çoğunluğu ev sorumluluklarıyla ilgili en büyük rahatsızlığı yemek ve temizlikten ziyade ütü işlerinde yaşamaktadır.

Ütü yaparken çok daha dikkatli ve sabırlı olmak gerekir. Gömlek ve kumaş pantolon gibi hassas kıyafetlerde yapılacak küçük hataların geri dönüşü ne yazık ki mümkün olmamakta, bu tür kıyafetleri belirli tekniklere göre ütülemek gerekmektedir.

Gelişen teknolojiyle birlikte, ütü işlerinin risk ve zorluklarını minimuma indiren cihazlar üretilmeye başlandı. Kumaş türünü algılayıp otomatik olarak ısısını ayarlayan, gözetimsiz kaldığında çalışmayı durdurup olası kazaları önleyen, daha fazla buhar kullanıp daha az zahmetle kırışık açan, kıyafetleri ütü masasına yerleştirmeden askıda ütülenmesine imkân sağlayan yeni nesil cihazlarla birlikte ütü işlerinin külfeti önemli ölçüde azalmış oldu.

Ütü kullanıcıları genellikle, buharlı ütü ve buhar kazanlı ütü arasında tercih yapıyor. Tercihler müşterinin performans ve kullanım şekliyle ilgili beklentilerine göre değişiyor. 

Her ihtiyaca ve bütçeye göre çeşitli fonksiyonlara sahip ütü üretimi yapan küçük ev aletleri üreticisi Philips, aynı zamanda bu alanda en çok tercih edilen markaların da başında geliyor.

Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80 Buhar Kazanlı Ütü, adından da anlaşılacağı üzerine buhar kazanıyla birlikte kulllanılan, kuvvetli buhar gücüne sahip ve bu sebeple sizi yormadan kırışıkları kısa sürede açabileceğiniz bir ürün. PerfectCare Elite Plus’ın bir diğer dikkat çeken özelliği akıllı olması. Ütünün nasıl hareket ettiğini takip edip otomatik olarak buhar salımı yapar, siz durduğunuzda o da durur. Kablosunun uzun oluşuyla dikkat çeken PerfectCare Elite Plus, pek çok özelliğiyle kullanıcılarına ütüyü keyifli hale dönüştürecek bir performans sunuyor.

Philips GC5037/80 Azur Elite Optimaltemp Teknolojili Buharlı Ütü ise kazansız kullanılan en yüksek buhar gücüne sahip ürünlerin başında geliyor. Farklı kumaşlar için ayrı ayarlama gerektirmediği için hızdan zaman kazanıyor, yanma riski olmadan ütü yapabiliyorsunuz. Ürün, çizilmeye karşı dayanıklı ve rahat hareket ettirilen SteamGlide tabanıyla güçlü bir kayma performansı vaat ediyor.