FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

5 Adet Tencere & Tencere Setleri

Yemeklerin lezzetini etkileyen en önemli noktalardan biri tencere seçimidir. Her yemeğin iyi ve lezzetli pişmesini sağlayan, aynı zamanda ürün grubuna göre temizlenebilirlik durumu değişen tencereler vardır. Her yemek için doğru tencereyi kullanıp, doğru temizlik adımlarını uygularsanız tencerelerinizi sağlıklı bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Çelik tencereleri sulu yemekler için kullanmalısınız. Yüksek ısılara dayanıklı olan bu tencereler aynı zamanda artan yemeklerin saklanmasında da kullanılabilmektedir.

Az yağ ile ya da yağsız pişireceğiniz yiyecekler için kullandığınız teflon tencereleri çok iyi korumaya çalışmalısınız, çizildiğinde kanserojen maddeler açığa çıkıp pişireceğiniz gıdalara bulaşabilir. Bu yüzden sivri ve keskin aletlerle kullanmamalısınız.

Döküm tencereler hem kullanışlı hem de sağlıklı olması nedeniyle tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Et gibi zor pişen yiyecekleri döküm tencerelerde başarılı bir şekilde pişirebilirsiniz ancak temizleme ve yıkadıktan sonra kurulama işlemini iyi yapmanız gerekiyor.

Seramik tencereler temizlenmesi en kolay ürünlerden biridir. Çizildiğinde sağlığa zarar vermeyen seramik tencereleri elde kolayca yıkayabilirsiniz.

Granit tencereler, son zamanlarda en çok tercih edilen ürün grupları arasında yer almaktadır. Hem yüksek ısıya dayanıklı hem iyi pişirme özelliğine sahip çizilmeye dayanıklı ürünlerdir. Fiyat olarak diğer tencerelerden daha yüksektir ancak bu ürünleri alırken yüzde yüz granit olmasına dikkat etmelisiniz.

Ürün önerisi: Tefal Titanium Expertise Kısa Tencere 24 cm ve Tefal Titanium Expertise 24 cm Derin Tencere çizilmezliği, yağsız kullanım ve kolay temizleme imkanı veren tabanı ve uzun yıllar dayanıklı kullanılabilir olması nedeniyle güvenle tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alır. Titanyum tencerelerin en önemli özelliği 3 kata kadar daha dayanıklı olmalarıdır. Bu yemeklerinizin hem daha sağlıklı hem de daha lezzetli pişeceği anlamına gelir. Detaylı özelliklerini ürün sayfalarından, diğer tencere ve tencere seti modellerini sitemizden inceleyebilirsiniz.