FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

23 Adet Süpürge ve Halı Yıkamalar

Yeni elektrikli süpürge alacak olan herkesin yaşadığı en önemli konu ürünün ‘toz torbalı mı’, ‘torbasız’ mı olması gerektiği sorunsalıdır.

Her iki ürün grubunun da kendine göre bazı avantajları yer alıyor.  Önemli olan; kullanıcının süpürme aşamasında sahip olduğu alışkanlıklar. Bunu şu şekilde açabiliriz; örneğin süpürme işlemi yapıldıktan sonra düzenli olarak boşaltım yapabilen bir kullanıcı su filtreli bir süpürgeyi rahatlıkla tercih edebilir. Ancak süpürme bittikten hemen sonra boşaltım yapmaya vakit ayırmayan ve diğer işlere geçen bir kullanıcı için su filtreli süpürge kullanmak uygun olmayacaktır. Çünkü su filtresi koku yapmaması için bekletilmeden boşaltılıp yıkanmalıdır.

Toz torbalı süpürgelerde, yenilenebilir toz filtreleri kullanıldığı için; filtre dolduğunda toz yığını etrafa dağılmadan yenisiyle değişim yapabilirsiniz. Ancak bu filtreler dolduğunda emiş gücünü düşürmemek için sürekli değişim yapmak, filtre için ayrıca para ödemek zorunda kalacaksınız.

Torbasız süpürgeleri, su filtreli süpürgeler gibi boşaltarak kullanmak yeterli olmaktadır. Bu ürünlerde filtre masrafınız yoktur ancak boşaltım esnasında dikkatli olmak, işlemi mümkünse açık bir alanda yapmak toz taneciklerinin etrafa saçılıp yayılmasını önlemek için önemlidir. Torbasız süpürge tercihinde bir diğer önemli nokta filtrenin yıkanabilir olmasıdır. Yıkanamayan filtreler yenileme gerektirdiğinden kullanıcıya belli zaman aralıklarında ekstra masraf olarak geri döner. Filtresi yıkanabilir süpürgeler, hem emiş gücü performansı hem de hijyen anlamında daha tatmin edicidir.

Toz torbasız süpürgelerde; yıkanabilir filtreye sahip PowerCyclone teknolojili (havayı tozdan ayırıp ivmelendirebilme) Philips Marathon Ultimate FC9934/07 Torbasız Elektrikli Süpürge model seçenekleriniz arasında yer alabilir.

Alerjisi olan kişiler için ince tozları bile %99,9 oranında hapseden alerji filtresine sahip Philips FC9934/07; maksimum hijyen gereksinimlerini karşılayan bir süpürgedir. Boşaltım aşamasında toz bulutu oluşmasını NanoClean teknolojisiyle önler. Bu sayede dolan filtreyi saçılma ve dağılma korkusu olmadan güvenle boşaltabilirsiniz.

Philips Marathon Ultimate FC9934/07 Torbasız Elektrikli Süpürge’yi rakiplerinden ayıran bir diğer özellik TriActive Led başlığa sahip olması. Bu başlık zemini aydınlatarak gizlenmiş tozları görünür hale getirir.

Toz torbasız süpürgelerde tercih edebileceğiniz bir diğer model olan Philips Marathon Ultimate FC9925/07 Torbasız Elektrikli Süpürge, özel TriActiveMax başlığı ile temizliği üç aşamada gerçekleştirir. Derinlere gizlenmiş tozları toplamak için halıyı açar; ön kısımda yer alan geniş ağzıyla büyük parçaları içine alır; yandaki fırçaları ise sert bölgelere yakın köşeleri mükemmel bir şekilde temizler.