FİLTRELER

  • Fiyat

MARKALAR

9 Adet Düdüklü Tencere ve Aks.

Düdüklü tencerede hangi yemek kaç dakikada pişer

Hem enerjiden hem de vakitten tasarruf edip sağlıklı yemekler pişirebileceğiniz, mutfakların kurtarıcısı düdüklü tencereleri verimli ve doğru kullanabilmek önemli. Bu yüzden düdüklü tencerelerin genel olarak nasıl kullanıldığını ve hangi yiyeceklerin ne kadar süreyle piştiğini bilmek, ayrıca kullandığınız düdüklü tencereye ait kılavuza göre talimatları uygulamak gerekiyor.

Düdüklü tencere kullanarak birçok zorlu yemeği kısa sürede ideal kıvamda pişirebilirsiniz. Haşlaması uzun süren patates, mısır gibi sebzeleri 10-15 dakika gibi bir sürede haşlayabilirsiniz.

İşte diğer sebze ve gıdaların pişirme süreleri:

Etler:

Dana biftek 10 dakika; parça tavuk 10 dakika; bütün tavuk 15 dakika; parça hindi: 30 dakika; beyaz etli balık: 3 dakika.

Tahıl ve sebzeler:

Kabuklu patates 10 dakika; soyulmuş patates 5 dakika; ıslatılmamış kırmızı mercimek 10 dakika; ıslatılmamış yeşil mercimek 20 dakika; salatalık buğday 10 dakika; taze fasulye 10 dakika; ıslatılmamış nohut 45-60 dakika; ıslatılmamış kuru fasülye 30-45 dakika; ıslatılmış kuru fasülye 20 dakika; enginar 8 dakika; kereviz 6 dakika; havuç 10 dakika; bezelye 7 dakika; pirinç 7-8 dakika; karnabahar 5 dakika; mısır 15 dakika; brokoli 4 dakika; kestane 10 dakika.

Bazı yemekler:

Tas kebabı 10 dakika; sebze çorbası 8 dakika; yaprak dolması 10 dakika; etsiz patlıcan yemeği 10 dakika; domatesli pilav 5 dakika; kıymalı kabak dolması 15 dakika, kabak tatlısı 15 dakika.

Sağlıklı ve hızlı yemekler pişirmek için düdüklü tencere arayışındaysanız Tefal’in düdüklü tencere modellerini değerlendirebilirsiniz.

Tefal Clipso Minut Easy Düdüklü Tencere, hem güvenle hem de basit bir şekilde kullanabileceğiniz dizaynı ile dikkat çekiyor. Tek el kullanılarak açılabilen Tefal Clipso Minut Easy 5 güvenlik sistemiyle korunuyor.

Tefal Clipso Minut Perfect Düdüklü Tencere ise diğer ürünlerden farklı olarak geri sayım yapabilen akıllı kontrol saatine sahip. Bu saat düdüklü tencere uygun ısıya geçince size altını kısmanız için haber veriyor. Sonrasında otomatik geri sayım devreye girerek yemeğiniz piştiğinde tekrar alarma geçiyor. Böylece pişirme işlemini tam zamanında sonlandırmış oluyorsunuz.

Tefal Clipso Minut Perfect ve Tefal Clipso Minut Easy’nin ortak özellikleri; yemekleri iki kata kadar hızlı pişirmeleri ve besinlerin vitaminlerinin maksimum seviyede korunmasını sağlamaları.

Diğer Tefal düdüklü tencere modellerini sitemizden inceleyebilir, bütçenize ve beklentinize uygun ürünü seçenebilirsiniz.